Časté dotazy o depilaci

1) Jak dlouho depilace trvá?

Hlavice přístroje je díky technice ošetření v pohybu, tedy plynulým pohybem po ošetřované oblasti a nikoliv separovaným přikládáním hlavice, schopna pokrýt relativně velké oblasti velkou rychlostí. Celková doba ošetření závisí na velikosti ošetřované plochy. Oblast nad horním rtem a podpaží zabere pouze několik minut, nohy mohou vyžadovat až hodinu.

2) Je ošetření bolestivé?

Ošetření je bezbolestné. Hlavice přístroje obsahuje kontaktní chlazení kůže, které umožňuje dodat do chloupků více energie a efektivně a bezbolestně je tak odstranit.

3) Je zákrok bezpečný?

Parametry přístroje jsou speciálně navrženy tak, aby odpovídaly Vašemu typu kůže a typu chloupků a zajišťují tak výjimečně přesné a jemné ošetření.

4) Kolik ošetření je potřeba?

Všechny chloupky prochází klidovým a růstovým stádiem. Laserová energie efektivně zničí pouze kořínky chloupků, které jsou v okamžiku ošetření v růstové fázi. V tomto stavu (růstové stádium) se jich nachází v každé lokalitě na těle určité množství (okolo 10-20 %). Zbývající folikuly musí nejdříve dosáhnout růstové fáze a potom mohou být teprve efektivně odstraněny. K dosažení požadovaného efektu je proto nutné vykonat v průměru 4-6 laserových ošetření, v oblasti obličeje 8 a více - vždy s pravidelným odstupem 4-8 týdnů. Dle potřeby se provádějí drobné korekce po 3-5 měsících. Celkový počet laserových epilací je však dán více faktory. Kromě dodržování lékařem předepsaných intervalů mezi laserovými ošetřeními záleží především na množství kořínků v růstové fázi při první epilaci laserem (nelze ovlivnit), na velikosti a barvě chlupových kořínků (čím tmavší a silnější chloupky, tím lépe), na typu pigmentace pokožky a hormonálním nastavení organismu. Různá endokrinní onemocnění (štítné žlázy, nadledvin, ovarií, hypofýzy atd.) a užívání řády léků mohou způsobit nárůst počtu laserových ošetření.

V případě podezření na endokrinní onemocnění u klientů řešíme tento problém komplexně ve spolupráci s jinými specialisty (endokrinolog, gynekolog, urolog atd.).

5) Kdo může být ošetřen?

Díky unikátním technickým parametrům a chladícímu mechanizmu mohou být efektivně a bezbolestně ošetřeny všechny typy kůže a většina typu chloupků. Pro dosažení lepších výsledků jsou parametry pro ošetření přístrojem SOPRANO XL nastavitelné pro jednotlivé typy kůže, strukturu chloupků a různá místa na těle. Ošetření se nedoporučuje v těchto případech:epilepsie, těhotenství (včetně IVF), implantabilní přístroj (kardiostimulátor, AICD atd.), akutní místní kožní infekce.

6)Může se depilace provádět v létě?

Nové technologické parametry přístroje umožňují provádět zákroky v letních měsících bez rizika.