Unikátní technologie - zničí celulitidu a ubere centimetry!

Novinka v oblasti estetické medicíny! Kombinace kryolipolýzy s rázovou vlnou!

Trápí Vás „dolíčky“ v pokožce, které hyzdí Vaše krásné nohy a hýždě? Denně cvičíte, chodíte na lymfatické drenáže, zábaly, používáte drahé krémy na celulitidu a očekávaný výsledek se nedostavil?

Pro řešení vašeho problému nabízíme jako jediné pracoviště v České republice ošetření novým lékařským přístrojem, kombinujícím 2 nejmodernější technologie. Významný je fakt, že obě metody jsou aplikovány v kombinaci, která výrazným způsobem prohlubuje efekt obou technologií. Díky této jedinečné technologii lze výrazně urychlit proces rozpadu tukových buněk i maximalizovat efektivnost celého ošetření. Přístroj byl klinicky testován na prestižních pracovištích v Evropě i USA a je držitelem nejvyšší evropské certifikace.

Hlavní výhody ošetření

 • neinvazivní bezbolestné ošetření lékařským přístrojem
 • podloženo rozsáhlými klinickými studiemi
 • ošetření celulitidy I-IV stupně (včetně fibrózní)
 • výrazná redukce tuku (25-35%)
 • stimulace metabolismu: ošetření vede k lepšímu prokrvení a zvýšení látkové výměny v postižené oblasti, stimuluje cirkulaci lymfy a zrychluje vylučování odpadních látek
 • zpevnění tkáně a kůže, omlazení vzhledu pokožky

Celulitida postihuje stále mladší a mladší ženy a nevzhledné dolíčky a faldy na stehnech už vůbec nejsou výsadní doménou mlsných baculek. Celulitida, označovaná také jako „pomerančová kůže“, trápí 80-90% žen všech věkových kategorií. Projevy se objevují v pubertě a zhoršují se v graviditě a po přechodu.

Proč jsou postiženy právě ženy?

To vyplývá z typické, rozdílné stavby podkoží žen a mužů – u žen je pojivová tkáň uspořádána radiálně do oblouku, u mužů tangenciálně. Mezi jednotlivými provazci pojivové tkáně (vazivová septa) se nacházejí tukové buňky. Při zvětšení tukových buněk úpony jednotlivých provazců, které zůstávají stejně dlouhé, více táhnou, vytvářejí dolíčky a ze zbytnělé tukové tkáně vznikají hrbolky. Muži mají vazivová vlákna uspořádána do sítě, která se při zvětšení tukových buněk roztáhne a pokožka zůstane hladká.

Jak vzniká celulitida?

Při vzniku celulitidy působí řada faktorů. Zásadním problémem vzniku celulitidy je hromadění tukové tkáně a s tím spojené ochabování podkožního vaziva. Při zvětšení tukových buněk, a vůbec to nemusí ještě být obezita, dochází k postupnému utlačování cév, poruše krevního a lymfatického oběhu. Odpadní látky nemůžou cirkulovat a v těle se začnou hromadit toxiny, které poškozují vazivo v podkoží. Podkožní vazivo postupně ztrácí svou pevnost. Zmohutnělé tukové buňky vytvářejí tlak na pokožku – a důsledkem je celulitida! Proměna hladké kůže na nevzhlednou houbovitou vrstvu probíhá nenápadně. V počátečních stadiích je celulitida považována zejména za problém kosmetický. Nejdříve je patrná na zadních stranách stehen. Teprve později se projevuje i na vnitřních stranách stehen, po stranách trupu, v oblasti břicha, na hýždích i na zadní straně paží. V extremním případě se může takto změnit celý povrch kůže a mohou nastat i zdravotní komplikace, spojené s postižením lymfatického systému, útlakem kožních nervů a cév (kůže bolestivá na pohmat, otoky, bolesti kloubů, snadná tvorba modřin, častější infekce kůže atd.).

Podle stupně postižení rozlišujeme 4 stádia celulitidy:

 • 1. stádium – příznaky „pomerančové kůže“ jsou patrné pouze při tlaku na kůži. Například při „štípacím“ testu, kdy se vytvoří stiskem mezi dvěma prsty nebo tlakem dlaní proti sobě kožní řasa.
 • 2. stádium – se projevuje nerovnostmi kůže, které jsou viditelné nejen při „štípacím testu“, ale i při napnutí svalů, sezení na tvrdé podložce nebo jsou viditelné při ostrém bočním osvětlení.
 • 3. stádium – nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na stání, sezení, osvětlení.
 • 4. stádium – hrubé nerovnosti kožního povrchu, které mohou být komplikovány otoky, monstrózním zvětšením tukové tkáně i bolestivostí.

Nové moderní technologie - zásadní průlom v léčbě celulitidy!

Komplexní kosmetické programy (lymfatické drenáže, suchá uhličitá koupel, termoterapie, anticelulitické zábaly atd.) ovlivňují pohyb lymfy v těle, urychlují metabolismus, zlepší vzhled kůže. Výsledky jsou krátkodobé a úspěch u těchto procedur je podmíněn důsledným dodržováním pitného režimu.

Liposukce stehen samotnou celulitidu neřeší a vzhled postižených partií může za určitých okolností i zhoršit (nepravidelnosti kožního reliéfu, změny zbarvení kůže atd.).

K terapii celulitidy se používají v současné době mnoho přístrojových systémů. Nejčastěji radiofrekvenční technologie - působí na kvalitu kolagenových vláken v podkoží, stimulují regenerační procesy a umožňují pouze zpevnění pleti. Řada dalších přístrojů pro léčbu celulitidy mají masážní nebo masážní podtlakovou hlavici, což vede k nevýrazným krátkodobým výsledkům ve vzhledu kůže, ale neredukují podkožní tuk. Proto se vyvíjejí nové systémy, uplatňující vždy nejčerstvější poznatky výzkumu medicíny. Abychom vycházeli požadavkům na léčení celulitidy vstříc co nejmodernější technologií, vybavili jsme naše Studio estetické medicíny zcela unikátním neinvazivním přístrojem, kombinujícím dvě technologie (kryolipolýzu a rázovou vlnu). Nové technologie využívají sinergii klíčového působení na cílenou tkáň (tukovou tkáň a podkožní vazivo) a tím dosahují vynikajících výsledků v porovnání s jinými doposud dostupnými metodami.

Jak funguje kryolipolýza?

Metoda je založena na řízeném lokálním intenzivním ochlazování tukových buněk až na -5°C, vedoucím ke krystalizaci lipidů. Díky tomu se nastartuje proces odumření tukových buněk (apoptóza). Apoptóza představuje sled biochemických procesů, vedoucí k typickým změnám vzhledu buňky (smrštění buňky, drobení jádra i chromozomů uvnitř). Následuje progresivní rozpad adipozitů s uvolněním lipidů během následujících 2-6 týdnů.

Odumřelé tukové buňky jsou pak odplavovány z těla přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem. Jakmile jsou poškozené buňky odstraněny, tuková vrstva se remoduluje a zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa a dochází tak ke zmenšení tukové vrstvy.

Zmrazení působí pouze na tukové buňky (adipozity), nikoliv na kůži, cévy, nervy a vnitřní orgány. Důvodem je, že tukové buňky jsou náchylnější na chlad než buňky okolní tkáně. Tento nový přístup odstranění tukové tkáně je bezpečný a bez vedlejších účinků.

Jak funguje rázová vlna?

Rázová vlna je extrémně silný necílený zvukový puls, který se šíří formou kmitající vlny. Při použití rázové vlny dochází k implozi kavitačních bublin a k následnému narušení stěny tukových buněk. Tento proces urychluje účinek kryolipolýzy. Rázová vlna stimuluje cirkulaci krve, lymfatického systému a tím urychluje metabolické pochody odplavování odumřelých tukových buněk. Následkem aplikace rázové vlny dochází k novotvorbě kolagenu, vypnutí vaziva s vynikajícími kosmetickými výsledky. Pokožka se stane pevnější a pružnější. Ošetření rázovou vlnou má komplexní účinek na podkoží.

Před ošetřením

 • se provádí vstupní konzultace, která je bezplatná a nezávazná
 • následuje posouzení zdravotního stavu klienta a kontraindikací k ošetření
 • následuje focení z různých úhlů
 • měření obvodu ošetřované oblasti, měření tloušťky tukové vrstvy ošetřované oblasti speciálním medicínským nástrojem

Po dobu ošetření si pacient musí odložit všechny kovové doplňky (šperky, hodiny, zipy, boty, náušnice). Před ošetřením se nedoporučuje aplikovat na pokožku ošetřované oblasti krémy a jiné kosmetické přípravky.

Kontraindikace ošetření:

kryolipolýzou:
Akutní onemocnění, zvýšená teplota, významné zánětlivé procesy v těle (tuberkulóza), nádorová onemocnění, menstruace, těhotenství, kojení, omrzliny, problémy s termoregulací, kožní onemocnění v místě ošetření, závažná ledvinová onemocnění, choroby jater, vážná cukrovka, epilepsie, kardiostimulátor.

rázovou vlnou:
Pacienti v období růstu (děti a/nebo adolescenti), vážná forma osteoporózy (při ošetření určitých oblastí), kloubní náhrady, kovové fragmenty v místě ošetření, kardiostimulátor, záněty žil, záněty hlubokých žil nebo varixy v ošetřované oblasti (např. stehen), hemofilie.

Po ošetření

Je doporučeno během i po ukončení kúry vykonávat pravidelnou fyzickou aktivitu, dodržovat dietu s nízkým obsahem tuku a pít dostatečné množství tekutin (nejméně 3 litry/1den). Tato opatření mají účinek na zvýšený tok lymfy, aby mohly být mastné kyseliny rychleji vyplavovány spolu s močí.

Počet ošetření

Přístroj má speciální programy na ošetření různých stadií celulitidy.

Průměrný počet ošetření při léčbě celulitidy 4-6 dle stupně celulitidy a charakteru postižení. Interval mezi jednotlivými ošetřeními 7-10 dní. Délka ošetření závisí na objemu ošetřované plochy a stupni celulitidy (průměrná délka ošetření např. vnitřních částí obou stehen 1hod.- 1hod.30 min.). První výsledky zákroku může pacient zpozorovat po 2-3 týdnech, finální efekt se projeví přibližně za 4-6 týdnů po ukončení kůry ošetření (odbourávání zbytku adipozitů trvá zhruba 1 měsíc).

Úbytek tukové tkáně je 25-35% po 1. kůře ošetření.

Doporučujeme udržovací kůru - 1 ošetření za 6-12 měsíců. Při větší vrstvě tuku k dosažení většího úbytku na ošetřované lokalitě (až 45%) se provádí 2. kůra (většinou pouze 4 ošetření). Mezi jednotlivými cykly je doporučována přestávka minimálně 2 měsíce.

Vzhledem k tomu, že tukové buňky jsou působením použité kombinované technologie zlikvidovány, je redukce tukové vrstvy trvalá. Pacient si pouze musí uchovávat stabilní váhu.

Buďte štíhlejší a krásnější díky nové technologii!

Fotogalerie