Jak funguje přístroj SOPRANO XL?
Depilační stroj SOPRANO XLLasery k odstranění nežádoucího ochlupení se v estetické medicíně užívají již téměř 20 let. Pro trvalou depilaci je zásadní použití dostatečně výkonného přístroje se správnou vlnovou délkou. V současné době tuto podmínku splňují pouze lékařské nejvýkonnější lasery, nikoliv často provozované IPL přístroje, pracující na bázi intenzivního pulzního světla. Zlatým standardem pro depilaci jsou t.č.diodové lasery s vlnovou délkou 810 nm, schopné produkovat energii 50-70J/cm2 , vybavené navíc účinným chlazením.

K lékařskému trvalému odstranění nežádoucího ochlupení ( laserová depilace) disponuje studio estetické medicíny novým moderním diodovým epilačním laserem Soprano XL. Tento laser patří mezi nejvýkonnější depilační lasery na světě. Pozor: nezaměňovat s nelaserovými fototerapeutickými přístroji (např. kosmetické IPL - pulzní světlo), jež nevyžadují přítomnost lékaře a v žádném případě nemohou zaručit trvalý efekt depilace.

Diodový laser Soprano pracuje s vlnovou délkou 810 nm.Systém Soprano je diky unikátním technickým parametrům a dvojitému chladicímu mechanismu nejefektivnější laserový systém na trhu pro trvalou epilaci. Soprano XL pracuje s fluencí až 120J/cm2 a délkou pulsu až 1350 ms. Soprano XL nabízí dvojitý chladicí mechanizmus pro dokonalejší ochranu pokožky- kontaktní chlazení pokožky prostřednictvím chlazeného safírového hrotu a integrovaný adaptér pro externí chladicí systém. Soprano XL využívá nejmodernější CW Pulse TM technologii, která na rozdíl od jiných laserových systémů umožňuje homogenní distribuci energie v průběhu celého pulsu. Homogenita aplikované energie vede k lepším klinickým výsledkům a snížení nepohodli pacienta při ošetření.

Laserová depilace funguje na principu selektivní fototermolýzy, tj. absorbce světelné energie laseru pigmentem (melaninem) ve folikulu chloupku. Světelná energie se zde mění na energii tepelnou. Folikul chloupku absorbuje dodanou energii, čímž dojde k jeho zahřátí. Po zahřátí nad bod tepelné destrukce dojde ke zničení folikulu chloupku a zamezení vzniku chloupku nového. U chloupků v růstové (anagenní) fázi se nenávratně zničí i jejich zárodečné buňky.

Nové technologie umožňují ošetření laserem v pohybu - v průběhu zákroku aplikace probíhá plynulým pohybem po ošetřované oblasti. Safírové chlazení nástavce hlavice přístroje chrání epidermis. Ošetření je rychlé, efektivní a bezbolestné pro všechny typy pokožky. U dosud používaných pro depilaci pulzního světla IPL a laserových přístrojů starší generace se používá technika „vystřelování pulsu po pulsu-technika přikládání“ nástavce hlavice přístroje. Při tomto postupu ošetření trvá delší dobu a nevždy se podaří zachytit všechna místa plošně a rovnoměrně. Pokud nejsou parametry ošetření dostatečně pečlivě nastaveny na barvu kůže a chloupků pacienta, může dojít k vytvoření „šachového pole“, popáleninám.

Nová klouzací technika IN MOTION představuje průlom v trvalé redukci ochlupení!Výhody oproti klasickým metodám:

  • vysoká účinnost laserové depilace (nejde o málo efektivní intenzivní pulzní světlo a jiné nelaserové přístroje s nízkým výkonem)
  • díky metodě „IN MOTION“ jsou zachycena všechna místa ošetřované oblasti plošně a rovnoměrně
  • nejrychlejší depilace
  • bez popálenin
  • bezbolestné ošetření
  • možné ošetření v krátkých intervalech
  • ošetření tmavých typu kůže
  • výrazná úspora času a financí (po kompletní kúře depilace laserem již není nutné chloupky pravidelně odstraňovat jiným způsobem).

Výsledek: trvalá redukce ochlupení bez potřeby rekonvalescence.